Jak zdobywać nowych followersów na Instagramie + Like

jak zdobywać nowych followersów na instagramie + like

Jak zdobywać nowych followersów na Instagramie + Like?

Jak zdobywać nowych fanów czyli tzw. followersów zastanawiają się zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z instagramem, jak i inni bardziej doświadczeni użytkownicy. Oto kilka moich porad, które sprawią, że pozyskanie nowych followersów i „like” będzie łatwiejsze.

Instagram to aplikacja, którą pokochały miliony użytkowników na całym świecie – ja polubiłem ją do tego stopnia, że z konta prywatnego przekształciłem na firmowe, które przynosi ogromne korzyści dla mojej firmy. Jak zatem zdobywać nowych followersów? Poniżej kilka pomocnych wskazówek…

Bądź konsekwenty.

Jeżeli chcesz zbudować prawdziwą lojalną widownie i stworzyć duże zainteresowanie to niezwykle istotnym jest aby publikować zdjęcia regularnie – cyklicznie. Uczy to śledzących kiedy i czego mogą się spodziewać. Jeśli postanowiłeś publikować zdjęcia codziennie – trzymaj się tego. Buduj relacje z Twoimi followersami. Nie pozwól aby nastawała cisza przez następne dni czy tygodnie – tak nigdy nie zbudujesz lojalnej grupy odbiorców.

Jednym z moich ulubionych kont instagramowych jest @greenweddingshoes, profil, który jest uaktualniany nawet 3 razy w ciągu doby i setki tysięcy fanów kocha ich za to.

Jak zdobywać nowych followersów na Instagramie + Like

Odpowiadaj followersom – otwarta konwersacja.

Aby rozwinąć konwersację odpowiadaj na komentarze, pytania – to najlepszy sposób aby zaangażować innych do wypowiedzi oraz dania „Like”. Dlatego bardzo ważnym jest aby w miarę możliwości reagować i rozwijać relacje online. Poświęć na to kilka minut aby odpowiedzieć skomentować zdjęcia swoich followersów – to najlepszy sposób na ich poznanie.

Opisuj zdjęcia – pokaż swoją osobowość.

Poświęć czas aby dobrze opisać swoje zdjęcia. Pokaż swoją osobowość. Dobre zdjęcie + świetny opis może doprowadzić do tego, że spłynie ogrom like’ów i sporo followersów. Dobre zdjęcie z dobrym opisem czyni świetną całość. Jeśli przy okazji potrafisz tym wywołać uśmiech na czyjejś twarzy tym większa szansa na rozwijanie Twojej społeczności – uzyskaniem więcej followersów. Stawiaj na jasny przekaz i krótki opis.

Używaj #hasztagów ale z umiarem.

Nie przesadzaj z #hasztagami – może to być dla innych irytujące a dodatkowo przyciąga zaspamowane konta. (Chyba, że zależy Ci tylko na liczbie followersów a nie na jakości).

Staraj się robić dobre zdjęcia.

Wiem, że brzmi to banalnie, jednak żeby Twoja publiczność stale rosła należy o to zadbać (patrząc długoterminowo). Zapoznaj się z podstawowymi zasadami fotografowania – to znacząco ułatwi i przyspieszy efekt. Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się co mam na myśli oto kilka solidnych zasad:

  • Zadbaj o poprawne kadrowanie.

Zasada trójpodziału – atrakcyjniejsza kompozycja, zdjęcia staną się atrakcyjniejsze i lepsze w odbiorze.

  • Światło!

Jeśli masz wybór pomiędzy światłem naturalnym a sztucznym zawsze wybierz to pierwsze. Nie ma nic lepszego od dobrego światła naturalnego.

  • Spójność

Jeśli używasz lub masz zamiar używać różnego rodzaju filtrów dostępnych w instagramie lub np. VSCO staraj się aby nie było zbyt dużych rozbieżności kolorystycznych. Saraj się utrzymać klimat i kolorystykę zdjęć spójną.

  • Pokaż siebie i nie tylko…

Stwórz swoją opowieść zdjęciami. Często najbliższe otoczenie, pies, filiżanka kawy, kwiaty, dom, podróże to te najlepsze, którymi możesz podzielić się ze swoją społecznością i rosnąć.

  • Ekspozycja.

Zwróć uwagę na to aby zdjęcia nie były za jasne lub za ciemne, rozmazane – kontroluj ekspozycję! Aby to zrobić rób zdjęcia w trybie manualnym – jeśli ta opcja jest dostępna w Twoim telefonie – warto!

Jak zdobywać nowych followersów na Instagramie + Like

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Ci rozbudować swoją społeczność. Jeśli czujesz, że potrzebujesz więcej wskazówek aby uzyskać ciekawy efekt na zdjęciach – zapoznaj się z moimi poradami jak zrobić dobre zdjęcie.